Prakse

Uzņēmums „ITRisinājumi.lv", nodrošinot praksi, vēlas jaunajiem speciālistiem sniegt pieredzi, zināšanas un rekomandācijas, kas sekmē veiksmīgu karjeras veidošanu. Turklāt labs praktikantu darbs arī mums ir ļoti noderīgs, jo sniedz labas sadarbības iespējas un sekmē veiksmīgu uzņēmuma attīstību.

Lūk, dažu praktikantu veiksmes stāsti un atsauksmes:

 

Katrīna Ladutjko

 • prakse programmēšanā, 2012 Jan - 2012 Mai
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Prakse - diezgan daudz zināšanas ir iegūtas, kā arī liela pieredze vismaz sev. Kopumā man ļoti patika strādāt pie šī projekta. Protams, varbūt arī manas pieredzes trūkuma dēļ viss negāja kā gribētos, taču beidzot praksi, varu pateikt, ka tā bija gana noderīga. 
Jānis Mārtužs - zinošs cilvēks, profesionālis savā jomā, jo bija devis arī kādus noderīgus ieteikumus.
Andris Liepiņš - persona ar savu pasauli, kurš tic cilvēkiem, paļaujas un risina problēmas, ja tādas ir gadījušas. Paldies par doto iespēju, jo, atnākot uz praksi, man nebija nekādas īpašas profesionālās pieredzes, bet viņš deva man iespeju.


Jūlija Novoseļceva

 • prakse programmēšanā, 2012 Jan - 2012 Mai
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Prakses laikā es varēju uzlabot savas zināšanas un prasmes, kā arī realizēt gandrīz visas savas idejas. Prakses vadītājs ar prieku varēja uzklausīt manas idejas un kopā ar visiem izrunāt tās. Viņš spēja runāt un uzklausīt ne tikai komandu kopumā, bet arī katru komandas biedru atsevišķi. 
Es uzskatu, ka praksē ieguldītais laiks bija labs, zinašanu pilns un palīdzēja man iegūt pieredzi.


Jānis Punovskis

 • prakse programmēšanā, 2012 Jan - 2012 Mai
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Prakse bija ļoti laba. Galvenais, kas likās ļoti pozitīvi - prakses darbu vadītājs - Andris Liepiņš, rēķinājās ar mums, praktikantiem. Uzticēja darbus, ko mēs paši gribam darīt. Bija saprotošs, ja kaut kas netika izdarīts laicīgi, saprata, atvēlēja vairāk laika. Izturējās pret mums (es spriežu pēc sevis) kā pret līdzvērtīgiem.

Prakse iemācījos DAUDZ ko jaunu, un jo vairāk iemācījos, jo sapratu, cik maz zinu :)


Anastasija Sergejenko

 • prakse programmēšanā, 2012 Jan - 2012 Mai
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Laba prakse, ja gribi nostiprināt savas zināšanas programmēšanas jomā, ka arī iemācīties strādāt kolektībā. Es uzlaboju jau esošas zināšanas, kā arī iegūvu daudz jaunas. Saņēmu iespēju iemācīties strādāt kolektīvā, kura dalībniekiem atšķiras dzīves redze, kas noteikti noderēs manā tālākā dzīvē.

Vadītājs ir saprotošs un cilvēcīgs. Manas domas un idejas vienmēr bija izkausītas un kopīgi apspriestas. Patika arī tas, ka visiem (arī vadītājām) bija vienādās tiesības, kolektīvā bija labas atteicības un cieņa.


Solvita Tēta

 • prakse programmēšanā, 2012 Jan – 2012 Apr
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Prakse "ITrisinājumi.lv" man paliks atmiņā ar pozitīvo atmosfēru un atsaucīgo attieksmi. Prakses laikā ir iegūta ne tikai nozīmīga praktiskā pieredze, bet arī jauni draugi. Izbaudīts darbs komandā ar visiem tās plusiem un mīnusiem. Tas tiešām bija vērtīgi, jo nekad iepriekš nebija sanācis strādāt tik ilgi un tik lielā komandā.
Ļoti patika prakses vadītāja horizontālā pieeja – visi ir vienādi, neatkarīgi no tā vai esi praktikants vai vadītājs, katra viedoklis ir vienāda svara. Mums pat bija savs sauklis "Viens par visiem, visi par vienu!". Prakses vadītājs ļoti rūpējās par mūsu, praktikantu, komandu, vienmēr sagādājot visu nepieciešamo. Ar viņu visu varēja "pa draugam" sarunāt un izrunāt, ja radās kāda problēma vai neskaidrība. Jāpateicas viņam, par doto iespēju piedalīties interesanta projekta tapšanā. Mans vērtējums par praksi "ITrisinājumi.lv" ir tikai pozitīvs!


Dmitrijs Morozovs

 • prakse tiesībās un lietvedībā, 2012 Jan - 2012 Feb
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Prakses laikā nodarbojos ar līgumu sastādīšanu un pētīšanu, ka arī lietvedību. Ar kolektīva palīdzību uzzināju daudz jauna, apguvu noderīgas praktiskās zināšanas. Prakses vadītājs vienmēr palīdzēja ar idejām nevis parādot priekšā, kā tas jādara. Tas palīdzēja paaugstināt savu profesionālo līmeni.
Darbs „ITrisinajumi.lv” bija ļoti interesants un vienmēr pozitīvs. Tik sekmīga zināšanu apguve notika lielākoties atsaucīgo kolēģu dēļ. Ļoti priecājos, ka man tika dota šāda iespēja darboties "ITrisinājumos".


Lāsma Āboliņa

 • prakse e-komercijā un web dizainā, 2011 Sep – 2012 Jan
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Šajā prakses vietā nokļuvu spontāni, un amats nebija saistīts ar studiju jomu. Bet šķita, ka jāapgūst kas neapgūts, lai atrastu sev īsto sfēru.
Jau sākumā kļuva skaidrs, ka uzņēmuma stils nav konservatīvs, bet orientēts uz oriģināliem risinājumiem. Kolektīvā patīkami demokrātiska atmosfēra - visiem iespēja izpausties, izteikt ierosinājumus vai kritiku. Komandas biedri pozitīvi domājoši, atvērti, viegli sadarboties. Prakses vadītājs motivē un iedvesmo komandu strādāt kopīgam mērķim, attīstīt katra individuālās spējas.
Esmu ieguvusi pieredzi komandas darbā, vairāk iepazinusi savas spējas un vēlmes, iemācījusies daudz jauna saistībā ar interneta mārketingu, web dizainu un mājaslapu veidošanu. Priecājos par praksi tieši šajā uzņēmumā, kas man pavēra skatījumu uz reāla projekta realizācijas procesiem.


Kārlis Feldmanis

 • prakse web programmēšanā, 2011 Okt – Dec
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Šī prakses vieta man deva iespēju pārbaudīt savas spējas programmēšanā un projektu izstrādē. Pirms strādāšanas "ITrisinājumi" es droši vien būtu padevies pie kādas šķietami neatrisnāmas problēmas vai arī meklējis vieglāku, bet sliktāku risinājumu. Tagad saprotu, ka jebkura problēma ir atrisināma.
Vēl viens faktors, par ko nebiju domājis pirms šīs prakses, ir tas, cik programmēšanā nozīmīga ir komunikācija. Tas manuprāt bija mans lielākais ieguvums, jo neesot darba vidē, ne katram ir iespēja strādāt ar citiem cilvēkiem pie viena projekta.
Prakses vadītājs bija ļoti pretimnākošs. Ja tika pieļauta kāda kļūda, uzsvars tika vērsts uz problēmas atrisināšanu, nevis uz cilvēka kaunināšanu.
Kopumā esmu ļoti apmierināts ar pavadīto laiku uzņēmumā "ITrisinājumi" un noteikti to ieteiktu arī citiem.


Arnis Žikars

 • prakse tīmekļa orģinālrakstos, 2011 Okt – Dec
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Dzīvē vienmēr viss sanāk savādāk, nekā iepriekš iedomāts; mans prakses amata nosaukums „Oriģinālrakstu autors” paver brīvu telpu minējumiem par tā praktisko saturu. Tomēr es droši varu apgalvot, ka tieši nestandarta situācijas visvairāk attīsta prātu.
Visvairāk jaunas pieredzes sanāca iegūt interneta lapas attīstīšanas un administrēšanas plašajā darba laukā. Neesot uz tirgošanos vērstam cilvēkam, ceru, ka man tomēr dzīvē noderēs pieredze, kas iegūta projektā ar komerciāliem mērķiem. Mūsu komandā, kur katram bija savi pamatpienākumi, laba savstarpējā komunikācija nodrošināja vienmērīgu un saskaņotu darba ritējumu pretim veiksmīgam rezultātam. Ar prakses vadītāju Andri un pārējiem prakses komandas dalībniekiem nebija problēmu sastrādāties, pat ja uzskati kādā jautājumā atšķīrās.
Es šajā uzņēmumā esmu saskatījis mūsdienīgas domāšanas pazīmes. Un tas ir daudzsološi.


Igors Bondars

 • prakse tīmekļa tehnoloģijās un dizainā, 2011 Nov – Dec
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Pieteikumus uz praksi esmu sūtījis ap 10 uzņēmumiem un vienīgais uzņēmums, kurš atbildēja bija „ITRisinājumi.lv”. Šis uzņēmums vienmēr gaida praktikantus, jo viņiem ir vēlme un pieredze palīdzēt mums, jaunajiem speciālistiem, sajust kā ir strādāt uzņēmumā, kolektīvā, piedalīties projekta īstenošanā. Uzņēmumā ir ļoti labs kolektīvs, draudzīga atmosfēra, tur nav tā, ka kāds ir labāks vai sliktāks, visi ir vienlīdzīgi, katra viedoklis, ierosinājums vai kritika tiek uzklausīta, ja ir kādi jautājumi vienmēr palīdzēs.
Jau no pašas prakses sākuma man bija doti svarīgi uzdevumi, kuru izpildei man noderēja manas iepriekšējās zināšanas konkrētajā nozarē. Man bija iespēja iemācīties daudz jauna un uzreiz pielietot iegūtās zināšanas praksē, kas palīdzēja ātrāk un kvalitatīvāk nostiprināt un attīstīt manas praktiskās iemaņas programmēšanā un web dizainā. Visus uzdevumus centos izdarīt pietiekami ātri un kvalitatīvi, ja man radās kādas problēmas es vienmēr varēju pakonsultēties ar prakses vadītāju Andri vai ar citiem kolēģiem, kuri bija ļoti pretimnākoši. Ar prakses vadītāju Andri ir ļoti patīkami sadarboties, nekas netiek sarežģīts ar oficiālām runām, viss ir vienkārši un skaidri, vienmēr var dabūt padomu, palīdzību, ieteikumus.
Tā bija mana pirmā prakses vieta un es esmu ļoti apmierināts, ka pusotru mēnesi biju šī uzņēmuma kolektīva dalībnieks, iesaku arī citiem, kas mīl darboties dinamiskā vidē, tas nebūs formāli atsēdētais laiks ķeksīša dēļ.


Elīna Virse

 • prakse multimediju dizainā, 2011 Sep - Nov
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Mācos multimediju dizaina specialitātē, un šī gada septembrī bija nepieciešams iziet kvalifikācijas praksi kādā no nozares uzņēmumiem. IT risinājumi bija viena no pirmajām firmām, kurai nosūtīju prakses pieteikumu, un pirmā, kura sniedza pozitīvu atbildi.
Pavadītais prakses laiks uzņēmumā IT risinājumi man, kā praktikantei, bija ļoti nozīmīgs. Tas deva daudz jaunu zināšanu un pozitīvu iespaidu, un, kas ir ļoti svarīgi, tiešā veidā varēju redzēt un novērtēt savu ieguldījumu konkrētā projekta attīstībā. IT risinājumi guva manu atzinību arī ar to, ka šī firma dod REĀLU iespēju jaunajiem speciālistiem iepazīt darba vidi, novērtēt savu izvēli un spējas izraudzītajā profesijā.
Ļoti liela nozīme prakses darbā ir prakses vadītājam. Varu teikt, ka man laimējās, jo manu praktisko darbu vadītājs bija zinošs, pretīmnākošs cilvēks, un, pats galvenais - ar kuru ļoti viegli saprasties. Andris vienmēr atrada laiku, lai aprunātos, deva daudz vērtīgu padomu un ieteikumu, kas man palīdzēja prakses darbā. Tas ļoti pozitīvi ietekmēs manas turpmākās mācību gaitas multimediju dizaina jomā.
Prakse šajā uzņēmumā bija ļoti kvalitatīvi un izglītojoši pavadīts laiks, kurā man tika dota iespēja ne tikai piedalīties darba procesos, bet arī justies kā daļai no kolektīva, kas man bija ļoti svarīgi. Paldies par to!
Būšu priecīga, ja vēl kādreiz būs iespēja sadarboties ar IT risinājumi kolektīvu.


Jānis Polis

 • prakse programmēšanā , 2011 Jūl - Sept
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Šī prakses vieta ir ļoti laba IT speciālistam-iesācējam, kāds biju es, kad iesāku iet praksē. No sākuma šķita, ja jau esi praktikants, tad tikai dari maznozīmīgus darbiņus, bet nē. No pirmās dienas uzreiz vajadzēja darīt pilnīgi visus tehniskos darbus, ko projektā vajadzēja. Un neviens neprasīja esi to mācījies vai nē. Vajadzēja tikt pašam galā ar uzdoto uzdevumu un viss. Tas bija ļoti labi, jo tas palīdz mobilizēties un noteikt mērķus, kā arī paralēli mācīties un apgūt kā lietas jādara. Ļoti patika, tas, ka bija iespēja strādāt pie reāla projekta, kas tiks ieviests dzīvē. Bija prieks par to, ka visi iesaistītie varēja brīvi izteikt savas domas par projekta gaitu un ieteikt risinājumu, ja ir kāda ideja. Kolektīvs ir ļoti draudzīgs un saprotošs. Prakses laikā paspēju apgūt gandrīz līdz „kaulam" divas web-izstrādes platformas.
Prakses vadītājs ir ļoti lādzīgs cilvēks, kas dod padomu, ja nepieciešams. Ļoti patika tas, ka ar vadītāju varēja komunicēt nevis kā augstāk stāvošu personu, bet gan kā ar draugu.
Pēc prakses beigām var teikt, ka esmu iemācījies strādāt komandā, apguvis papildu prasmes, lai varētu veiksmīgi strādāt pie reāliem projektiem arī nākotnē gan vienatnē, gan komandā.


Elīna Fjodorova

 • prakse projektu vadībā, 2011. Jūl - Aug
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

2011.g. jūlijā-augustā man bija iespēja iziet praksi uzņēmumā "ITrisinājumi", kurā es pildīju viena interneta veikala izstrādes projekta vadītājas pienākumus. Neskatoties uz to, ka man nebija ne pieredzes, ne zināšanu IT jomā, man uzticēja šos svarīgus pienākumus.
Patika attieksme un personiska pieeja - sākot ar dažādu padomu un norāžu sniegšanu un beidzot ar datora piešķiršanu darbam. Patika tas, ka man uzticēja svarīgu darbu (ar saviem pienākumiem, arī atbildību), nevis mazsvarīgus darbiņus, kuri neļautu izpausties un iemācīties kaut ko noderīgu. Patika iespēja pašai izdomāt un piedāvāt savu risinājumu, nevis vienkārši pildīt uzdevumus pēc norādīta plāna.
Prakses laikā ieguvu daudz jaunu zināšanu, kuras noteikti noderēs nākotnē; guvu ieskatu IT projekta izstrādē, kas likās aizraujoši; iepazinos ar interesantiem cilvēkjiem.
Kopumā uzskatu, ka prakse uzņēmumā "ITrisinājumi" bija ļoti vērtīga iespēja iegūt pieredzi un zināšanas.


Kārlis Mencis

 • prakse projektu vadībā, 2011 Jan - Jun
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

„Esmu ļoti gandarīts par to, ka esmu pieņemts praksē tieši uzņēmumā „ITrisinājumi.lv". Kaut arī uzņēmums nav liels, tas strauji attīstās un šajos grūtajos laikos ir ļoti pretimnākošs un gatavs sadarboties arī ar jaunajiem speciālistiem, kuriem attiecīgajā jomā nav gandrīz nekādas praktiskās pieredzes un zināšanu, kā tas bija manā gadījumā, kad uzsāku praksi. Darbošanās šajā uzņēmumā man ļauj uzkrāt zināšanas un pilnveidot savas prasmes. Ja būs iespēja un piedāvājums turpināt darbu šeit arī pēc prakses, tad noteikti to izmantošu, jo kolektīvs un kolēģi ir ļoti lojāli."


Artūrs Ermanis

 • prakse datorsistēmu uzturēšanā, 2011 Jan - Jun
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

„Uz manu prakses pieteikumu bija atsaukušies vairāki uzņēmumi. Uzņēmumu „ITRisinājumi.lv" izvēlējos, jo tas bija manām interesēm piemērotākais attiecīgajā IT jomā.
Man patīk darboties praksē šajā uzņēmumā, jo šeit ir ļoti draudzīga atmosfēra un labi darba apstākļi. Lai arī esmu praktikants, tomēr mans viedoklis arī pieredzējušajiem kolēģiem nav mazsvarīgs, viņi vienmēr mani uzklausa. Sev uzticētos darbus cenšos veikt kvalitatīvi, apzinīgi un ar lielu interesi. Līdz šim esmu ieguvis nelielu pieredzi attiecīgajā jomā, darbojoties skolā un mājās. Tagad, protams, šī pieredze ļoti noder, tomēr, ja gadās situācijas, kad ir nepieciešams kolēģu padoms, vienmēr varu aprunāties un uzzināt visu nepieciešamo - kolēģi ir ļoti pretimnākoši. Pēc prakses noslēguma noteikti apsvērtu iespēju turpināt strādāt uzņēmumā „ITRisinājumi.lv" kā darbinieks."


Kristaps Auzāns

 • prakse projekta specificēšanā, 2011 Jan - Mai
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

„Gribi mainīt pasauli? Sāc ar sevi!" Ar šādu domu pieteicos praksei ITrisinājumi.
Es studēju biznesa administrāciju, un tuvākā laikā plānoju palaist arī pats savu, mazu biznesu, taču, lai būtu veiksmīgs 21. Gadsimtā ir jāsaprot ne vien cilvēku psiholoģija, bet arī veiksmīgi jāizmanto tehnoloģiskās iespējas.
Prakse šai uzņēmumā man sniedz lielisku iespēju ņemt līdzdalību un būt lietas kursā par jaunākajām inovācijām un tehnoloģiskajiem notikumiem. Uzskatu, ka praksē ieguldītais laiks un enerģija noteikti sevi atmaksās ar uzviju.


Mārtiņš Škutāns

 • prakse projekta specificēšanā, 2011 Feb - Apr
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

Esmu E-Biznesa un Loģistikas sistēmu students un nevarēju laist garām iespēju pievienoties praksei šajā uzņēmumā, īpaši tāpēc, ka uzņēmums darbojas manā sfērā. Pirms pievienošanās nezināju, ko sagaidīt no prakses, bet, kad pievienojos, visas šaubas momentā izgaisa.
Īpaši gribu uzsvērt personisko pieeju katram praktikantam, piemeklējot darbu tieši viņa interesēm, prasmēm un zināšanu līmenim. Ļoti patīkami liekas tas, ka praktikantam dod noderīgus, zināšanu un spēju loku, paplašinošus pienākumus, nevis sīkus un nenozīmīgus palīgdarbiņus, kā tas ir lielākajā daļā uzņēmumu. Nav arī mazsvarīgi, tas, ka personāls ir jautrs un atsaucīgs, nav garlaicīgi un nomācoši!


Dairis Anučins

 • prakse orģinālrakstos, 2010 Dec - 2011 Apr
 • prakses vadītājs: Andris Liepiņš

„Uzņēmumā „ITRisinājumi.lv" man patīk draudzīgā atmosfēra un pretimnākošā attieksme. Es nejūtos kā jauns un mazpieredzējis praktikants, bet kā līdzvērtīgs uzņēmuma darbinieks, kuram ir savi veicamie pienākumi. Lai arī man nav lielas praktiskās pieredzes darbā, tomēr manu viedokli vienmēr uzklausa, ņem vērā, un mēs kopīgi izlemjam - kā rīkoties labāk konkrētā situācijā. Šāda labvēlīga attieksme rada lielu vēlmi turpināt darboties šajā uzņēmumā un uzkrāt zināšanas un pieredzi, kas, neapšaubāmi, noderēs turpmākajā karjeras veidošanā."


Dzintars Bergs

 • prakse programmēšanā 2010 Feb - Jun
 • prakses vadītājs: Jānis Mārtužs

„Meklējot prakses vietu, sūtīju pieteikumus daudziem uzņēmumiem, tomēr vienīgais uzņēmums, kas ātri atsaucās uz manu pieteikumu, bija tieši „ITRisinājumi.lv". Uzņēmuma dibinātājs un projektu vadītājs Jānis Mārtužs mani aicināja uz pārrunām un, lai gan man nebija gandrīz nekādas praktiskās pieredzes, tomēr Jānis bija ļoti atsaucīgs un gatavs sadarboties, pieņemot mani praksē.
Man tika piešķirta sava darba vieta, kur darbojos visu prakses laiku - 5 mēnešus. Prakses laikā varēju patstāvīgi veikt dažādus, arī diezgan sarežģītus darbus, apgūt nepieciešamās iemaņas, gūt labu pieredzi. Uzņēmuma darbinieki man uzticējās un atbalstīja - ja radās jautājumi un neskaidrības, kāds no pieredzējušajiem darbiniekiem vienmēr man veltīja laiku un sniedza palīdzību, izskaidrojot visas nesaprotamās lietas. Turklāt, ja man bija kādas svarīgas darīšanas, vienmēr varēju sarunāt un atprasīties, jo uzņēmumam galvenais ir labs praktikanta darba rezultāts, nevis formāli atsēdēts laiks.
Prakses laikā viens no maniem uzdevumiem bija kvalifikācijas darba rakstīšana, lai iegūtu programmētāja kvalifikāciju. Jānis piekrita atbalstīt mani un būt par kvalifikācijas darba vadītāju. Viņš mani konsultēja darba rakstīšanā un sniedza recenzentiem pozitīvas atsauksmes darba aizstāvēšanas laikā. Šī mūsu sadarbība bija ļoti produktīva, jo, gan par kvalifikācijas darbu, gan par praksi, nopelnīju iespējami augstāko vērtējumu, turklāt saņēmu sadarbības piedāvājumu - turpināt darbu uzņēmumā „ITRisinājumi.lv" kā pastāvīgs darbinieks.
Šobrīd joprojām veiksmīgi strādāju šajā uzņēmumā. Gan veicot praksi, gan vēlāk strādājot uzņēmumā „ITRisinājumi.lv", esmu ieguvis labu pieredzi, kā arī apguvis daudzas vērtīgas programmēšanā nepieciešamās iemaņas un prasmes. Šeit ir lielisks kolektīvs, kas ļauj iegūt jaunus draugus un sniedz labas sadarbības un veiksmīgas karjeras veidošanas iespējas."